Niedziela, 9 grudnia 2018

Tagi: toruń Kultura muzyka koncerty CKK Jordanki Festiwal Skrzypiec

red 12 lutego 2016, aktualizowano: 12 lutego 2016

Będzie romantycznie, będą gorące uczucia

W niedzielę rozpocznie się w Toruniu dwutygodniowy festiwal wiolinistyczny połączony z konkursem. Będzie romantycznie, będą gorące uczucia. Inauguracja II Międzynarodowego Festiwalu Skrzypiec - Toruń 2016 zbiega się wszak z walentynkami.

W niedzielę na Jordankach koncert Sibeliusa z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka zagra Soyoung Yoon. 31-letnia Koreanka jest laureatką najważniejszych wiolinistycznych konkursów, m.in. Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli i Konkursu im. Czajkowskiego w Moskwie. W 2011 roku wygrała XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Wieniawskiego w Poznaniu. W finałowym etapie grała wtedy właśnie koncert Sibeliusa.


Na niedzielny program złożą się jeszcze dwa utwory orkiestrowe: podniosła uwertura „Egmont” Ludwiga van Beethovena i romantyczna uwertura „Romeo i Julia” Piotra Czajkowskiego. Pierwsza zainspirowana została tragedią Goethego, druga nieśmiertelnym dramatem Szekspira.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.