Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: widzę widzę kino mck informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz

15 lutego 2016, aktualizowano: 15 lutego 2016

Humor i dreszcze na dużym ekranie. Dwa nowe filmy w kinie „Orzeł”

Fot.: kadr z filmu

Łukasz Jędrzejczak

Coś „na wesoło” i coś dla tych, którzy lubią się bać - tak wygląda propozycja repertuarowa na najbliższy tydzień w kinie studyjnym „Orzeł”. Oba filmy to kolejne ciekawe produkcje kina europejskiego.

Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12-14. Islandia, pomimo że kojarzy się z małą ilością słońca i chłodem, to może wzbudzać ciepłe i pozytywne emocje.


Widać to w filmach kręconych przez pochodzących stamtąd filmowców. Jeden z ostatnich, który powstał na odległej wyspie na Atlantyku, nosi tytuł „Barany. Islandzka opowieść” i nakręcony został przez urodzonego w 1977 roku Grímura Hákonarsona.

Film, będący islandzkim kandydatem do Oscara, zdaniem krytyków, przepełniony jest błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących - czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób - swojego stylu życia i niezależności.

Druga filmowa propozycja na dzisiejszy wieczór, jak i na pozostałe dni tygodnia, to austriacki thriller pt. „Widzę, widzę” w reżyserii Severina Fiala i Veroniki Franz. Historia pary bliźniąt żyjących z matką po wypadku, porównywana jest do wczesnych filmów mistrza thrillera psychologicznego - Michaela Haneke.

Jeśli podobały się Wam takie filmy jak „Funny Games” czy „Benny’s Video”, ten film to dobra propozycja dla Was.

Wtorek

„Barany. Islandzka opowieść” - g. 16

Środa

„Barany. Islandzka opowieść” - g. 16.30 i 18.15

„Widzę, widzę” - g. 20

Czwartek

„Barany. Islandzka opowieść” - g. 16.30 i 18.15

„Widzę, widzę” - g. 20