Czwartek, 17 stycznia 2019

Kultura

Tagi: Szafarnia muzyka koncert Ośrodek Chopinowski w Szafarni

red 17 lutego 2016, aktualizowano: 17 lutego 2016

Czar niezapomnianych melodii w Szafarni

Fot.: Nadesłana

W najbliższą niedzielę w Ośrodku Chopinowskim zabrzmią przeboje filmowe i musicalowe. W roli głównej wystąpi Monika Gruszczyńska. Chciała zostać modelką, ale ostatecznie postawiła na muzykę. Od wielu lat niezmiennie inspiruje ją Maria Callas.

Monika Gruszczyńska jest absolwentką Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Już jako studentka zadebiutowała na scenie Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej. Od 1999 roku była jego solistką i na przestrzeni kilkunastu lat wykreowała wiele ról w takich spektaklach jak „Skrzypek na dachu”, „Ptasznik z Tyrolu”, „Zorba”, „Chicago”, „Betlejem Polskie”.


Na program jej niedzielnego występu złożą się same popularne szlagiery. Słynny walc z „Nocy i dni”, do którego słowa napisała Agnieszka Osiecka, powinni kojarzyć wszyscy. Jeszcze ponad 15 lat temu musowo uczyli się go śpiewać wszyscy uczniowie szkół podstawowych.

Równie mocno rozpoznawalnymi utworami są „Pod dachami Paryża” z francuskiej komedii muzycznej pod tym samym tytułem, „Moon River” ze „Śniadania u Tiffany’ego” oraz słynne Oscarowe „My Heart Will Go On” z „Titanica”. Całość zostanie wzbogacona tak kultowymi dla polskiego kina utworami jak „Już nie zapomnisz mnie” z „Zapomnianej melodii” i „Jak za dawnych lat” z „Manewrów miłosnych”.

Początek niedzielnego koncertu o godz. 17. Bilety w cenie 15/20 złotych będą dostępne przed koncertem w kasie w Szafarni po wcześniejszej rezerwacji (telefonicznie: 56 682 79 30 lub mailowo: osrodek@szafarnia.art.pl).

Na koncert do Szafarni można dojechać specjalnym Chopin Busem. Wyjazd z Torunia o godz. 15.30 sprzed Urzędu Marszałkowskiego (plac Teatralny). Autobus zatrzyma się również o godz. 15.40 na przystanku przy markecie Obi oraz o godz. 16.20 przed Starostwem Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu (pl. 1000-lecia 25). Bilet w obie strony dla osób wsiadających w Toruniu kosztuje 10 zł.