środa, 16 stycznia 2019

Tagi: Inowrocław wiadomości Jest impreza Kultura film. Łukasz Oliwkowski

21 lutego 2016, aktualizowano: 21 lutego 2016

Inowrocław z dobrym filmem

Fot.: Nadesłane

Renata Napierkowska

Jutro w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej w ramach Spotkań z Filmem zobaczyć będzie można film "Ciało" Małgorzaty Szumowskiej. Po projekcji, jak zawsze, analiza filmu i dyskusja. Zaś w ramach DKF-u w Kinomax 3 marca spotkanie z obrazem Big Short.

Inowrocław filmem stoi i to nie tylko dzięki wspaniałym osiągnięciom takich osób jak Tomasz Wasilewski, który nota bene odnotowuje sukces za sukcesem na arenie światowej. Warto przypomnieć, że w Saloniku Literacko-Artystycznym od prawie sześciu lat regularnie co drugi poniedziałek oglądane są i analizowane filmy dla wymagającego widza. Trudno zliczyć, ile filmów zinterpretowano i poddano dyskusji w ciągu tych lat, ale jest to liczba bardzo duża.
Jutro okazja do dyskusji o filmie "Ciało" Małgorzaty Szumowskiej , który według krytyków filmowych został wybrany zgodnie jako najlepszy polski film ubiegłego roku.


Ponad trzy miesiące minęły też od reaktywowanego DKF-u w Kinomax. Efekt? Seanse i dyskusje zapełniają salę , w której mieści się około 100 osób. Kolejny spotkanie DKF-u 3 marca. Uczestnicy oglądają, słuchają, wymieniają opinie, włączają się do dyskusji. To inny niezmiernie wartościowy wymiar tekstu kultury.
Niekiedy przed seansem pojawiają się też dodatkowe atrakcje, takie jak np. koncert.
- Film zyskuje pełnię, gdy nie tylko się go obejrzy, ale gdy poddany zostanie dyskusji, interpretacji, analizie. Parafrazując Marię Janion: warto wiedzieć, co się przeżyło - mówi Łukasz Oliwkowski, organizator spotkań z filmem.