Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje wystawa grafika

22 lutego 2016, aktualizowano: 22 lutego 2016

Struktura drewna niczym linie papilarne. MCK zaprasza na wystawę

Prace artystki wystawiane były m.in. w Poznaniu, Łodzi, Sopocie, Toruniu i Wenecji. Więcej na www.mck-bydgoszcz.pl

Fot.: materiały promocyjne MCK

Łukasz Jędrzejczak

Tematem najnowszej wystawy prezentowanej w Galerii Wspólnej jest człowiek. Toruńska autorka Jolanta Płotkowska opowiada o ludziach za pomocą rysunku przyrody.

- Tak jak struktura każdego drewna jest zupełnie różna od pozostałych, choć posiada cechy wspólne, tak i linie papilarne każdego człowieka są niepowtarzalne i tylko jemu przypisane - opowiada o swoich pracach Jolanta Płotkowska, absolwentka UMK w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych, na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych.


Punktem wyjścia dla zastosowania metafory drewna w jej pracach wynika z ogromnego zainteresowania artystki drugim człowiekiem - tego, jak wpływa na nas samych, czyniąc z nas istoty społeczne, uwikłane w kontekst kulturowy czy rodzinny.

Płotkowska, oprócz tego, że jest absolwentką sztuk pięknych, laureatką konkursów plastycznych oraz autorką kilkunastu wystaw, interesuje się także psychologią. Ukończyła także Instytut Psychologii Zdrowia w Warszawie - studia w zakresie Psychoterapii Uzależnień - Terapii i Rehabilitacji Uzależnienia od Narkotyków.

Kolejnym etapem będzie zdobycie uprawnień specjalisty Terapii Uzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia). Jej pasją jest arteterapia - sposób walki z uzależnieniami przy pomocy twórczości artystycznej.

Kiedy? Gdzie?


Wernisaż odbędzie się w czwartek o godz. 18 w Galerii Wspólnej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.