Czwartek, 13 grudnia 2018

Tagi: toruń koncerty muzyka CKK Jordanki Zakopower

red 22 lutego 2016, aktualizowano: 22 lutego 2016

Zakopower na Dzień Kobiet

Fot.: Nadesłana

Muzycznych atrakcji 8 marca z okazji Dnia Kobiet nie zabraknie też w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, gdzie o godz. 20 wystąpi dobrze znany i lubiany w Toruniu zespół Zakopower.

Grupa z Sebastianem Karpiel-Bułecką na czele zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Drugie pół”. Tym razem oprócz podhalańskiej kultury dużą inspiracją dla muzyków była także bogata tradycja polskiej piosenki.


W utworach takich jak „Drugie pół”, „Rejna” czy „Pomnik Nieznanego” słychać echa przebojów sprzed lat, evergreenów, które królowały na festiwalach w Opolu czy w Sopocie latach 60. i 70. XX wieku.

- Koncert Zakopower z okazji Dnia Kobiet to nie tylko dobra zabawa, ale też szczytny cel, ponieważ 5 procent dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przekazane na rodzinne domy dziecka w Toruniu - mówi Agata Jasińska, organizatorka koncertu w Toruniu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.