środa, 20 lutego 2019

Tagi: wiadomości region wydarzenia bydgoszcz filharmonia pomorska koncert iwaneczko

23 lutego 2016, aktualizowano: 23 lutego 2016

Słuchał mamy i taty, a teraz my go słuchamy

Fot.: materiały promocyjne organizatora

Katarzyna Bogucka

Jutro na estradzie Filharmonii Pomorskiej stanie razem ze swoim zespołem Krzysztof Iwaneczko, zdaniem publiczności show TVN, najpiękniejszy głos w Polsce. Artysta planuje wkrótce wydać płytę.

Zanim został zwycięzcą VI edycji konkursu „The voice of Poland”, muzycznego bakcyla zaszczepiał w nim od urodzenia rodzinny dom, o którym artysta pisze tak: „Od najmłodszych lat otaczali mnie ludzie, dla których wspólnym mianownikiem jest pasja do muzyki, w najszerszym znaczeniu tego zdania. Tato - z wykształcenia historyk. Odziedziczyłem po nim miłość do perkusji, która jest fundamentem muzyki „beatowej”.


Z drugiej strony był wpływ mamy, skrzypaczki, która z kolei upodobała sobie bardziej klasyczne nurty oraz pop w najlepszym wydaniu (Sting, Garou). Ta mieszanka wzbudziła we mnie dziecięcą ciekawość do odkrywania świata dźwięków i rytmów.

W wieku siedmiu lat podjąłem naukę w szkole muzycznej w Przemyślu. (...) Otwarty pedagog Paweł Walciszewski, prócz istotnych wartości muzyki klasycznej, poszerzał moje horyzonty o muzykę rozrywkową. Zauroczenie nią stało się inspiracją do pierwszych autorskich projektów muzycznych.” Krzysztof Iwaneczko jest dziś studentem II roku na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie dr Joanny Żółkoś-Zagdańskiej, swojej mentorki.

Jako największy sukces wymienia spory autorski materiał, który oczekuje na wydanie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 24-02-2016 14:18

    Oceniono 3 razy 2 1

    - Kinga Louise: A ja głupia myślałam, że „The voice of Poland” nadawano w TVP2....

    Pokaż odpowiedzi (3) Odpowiedz