Sobota, 19 stycznia 2019

Muzyczny weekend w MCK i bibliotece. W piątek jazz, w sobotę - alternatywa

Fot.: materiały promocyjne zespołu The Kurws

opr. Łukasz Jędrzejczak

Muzyczny koniec tygodnia zacznie się w piątek. W MCK odbędzie się kolejna odsłona Bydgoskiej Akademii Jazzu. Natomiast w sobotę zagrają muzycy związani ze sceną alternatywną.

Miejskie Centrum Kultury (ul. Marcinkowskiego 12-14), strych Biblioteki Głównej (Stary Rynek 24). Piątkowa Bydgoska Akademia Jazzu odbędzie się po raz czwarty.
Tym razem posłuchamy muzyki Eberharda Czernego - jednego z twórców festiwali w Sopocie, w Opolu i w Kołobrzegu, ich wieloletniego opiekuna artystycznego, dyrygenta i aranżera. Artysta słynący z pracy z zespołami Śląsk i Mazowsze, w nowatorski sposób tworzył muzykę taneczną w latach 50.

Łączył potencjał orkiestry symfonicznej z big bandem. Muzykę Czernego przypomni Big Band Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierownictwem Michała Szlempo. W roli solistów wystąpią m.in. laureat „The Voice of Poland”, Krzysztof Iwaneczko czy saksofonista Wojciech Piórkowski. Koncert poprowadzi kontrabasista Grzegorz Nadolny. Początek o godz. 19.

W sobotę, o godz. 19, na strychu biblioteki zagrają wrocławskie zespoły post punkowe - The Kurws i Ukryte Zalety Systemu. W tym samym czasie, w MCK grać będą trzy zespoły rockowe w ramach imprezy „Tony Clifton Presents” - Cookie Break, Killed By Car i Protoplasta. Początek o godz. 19.30.