Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: anna kola bwa informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz wystawa kultura

red 2 marca 2016, aktualizowano: 2 marca 2016

Ulotność tego, co naturalne. Anna Kola zaprasza na wystawę swoich prac

Fot.: archiwum bwa

Anna Kola zajmuje się fotografią, grafiką, witrażem, szkłem artystycznym i działaniami na pograniczu różnych dyscyplin sztuki.

Piątek, godz. 16, Galeria Miejska bwa, ul. Gdańska 20.


Jest autorką 18 wystaw indywidualnych, brała udział w ponad 100 wystawach w kraju i za granicą.

Tematem wystawy, którą zaprezentuje w bwa jest przyroda, jej zmienność i ulotność. Artystkę interesują takie obiekty jak znalezione stare pnie drzew, porośnięte mchem granity narzutowe, źdźbła trawy, migocąca woda czy nieustannie zmieniające się niebo.

„Artystka żyjąc blisko natury, w pewien sposób ją zagospodaruje, wybierając miejsca w których chce przebywać, identyfikując się czy zacieśniając więzi z nimi tworzy i wypracowuje własny język sztuki. Te zestawienia materiałowe są trafne i przekonywujące, powstają kompozycje o wyjątkowym, osobistym przekazie” pisze o autorce prof. Anna Bem-Borucka.

Wystawa czynna będzie do 23 marca. Tymczasem dziueń wcześniej o godz. 18 w Galerii Kantorek otwarta zostanie wystawa „Pejzaże Piotra Matuszka”. Więcej o ekspozycji na stronie bwa pod adresem galeriabwa.bydgoszcz.pl.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.