Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: region wydarzenia bydgoszcz pałac młodzieży taniec kultura wiadomości kultura

red 2 marca 2016, aktualizowano: 2 marca 2016

„Taneczne Miraże” w Pałacu Młodzieży

Fot.: Dariusz Bloch

Już po raz 16. w Pałacu Młodzieży odbędzie się impreza taneczna pt. „Taneczne miraże”. Na scenie sali widowiskowej zaprezentują się ludzie młodzi ludzie, których pasją jest sztuka tańca. Celem wydarzenia jest wspieranie i promocja rozwoju uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży.

Sobota, godz. 12, Pałac Młodzieży, ul. Jagiellońska 27.


Jak co roku, udział w niej biorą świetne zespoły taneczne z Polski oraz zagranicy prezentujące bardzo wysoki poziom taneczny.

Konkurs zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, od 13 do 16 lat oraz powyżej 16 lat w kategoriach: etiuda, inscenizacja czy miniatura taneczna.

W rywalizacji wezmą (po raz pierwszy w tym roku) także udział duety i soliści. Prezentować będą się w kategoriach: jazz,

modern, taniec współczesny - powyżej 16 lat. Konkurs oceniać będzie jury, w składzie którego zasiądą utytułowani tancerze oraz choreografowie.

Impreza zacznie się już o godz. 8. Właściwa część konkursu rozpocznie się chwile po godz. 12, kiedy na scenie pojawią się uczestnicy pierwszej prezentacji konkursowej. Finalem zmagań będzie popołudniowe ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie nagród. Więcej na palac.bydgoszcz.pl.