środa, 20 lutego 2019

Tagi: armia konkurs informacje wiadomości region koncert wydarzenia bydgoszcz wydarzenia

red 3 marca 2016, aktualizowano: 3 marca 2016

Ta armia jest wciąż gotowa do boju. Zespół Tomasza Budzyńskiego wraca z nowym albumem [KONKURS]

Fot.: materiały promocyjne zespołu Armia

Jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych wraca na scenę z nową płytą. Promocja krążka „Toń” odbędzie się na scenie Miejskiego Centrum Kultury w najbliższą niedzielę.

MCK, ul. Marcinkowskiego 12-14. Kiedy w połowie lat 80. w warszawskim klubie „Hybrydy” odbyła się pierwsza próba nowego zespołu znanego z Siekiery Tomasza Budzyńskiego, działającego w Izraelu Roberta Brylewskiego i Sławomira Gołaszewskiego, nikt nie przypuszczał, że nowa kapela stanie się jedną z najważniejszych rockowych formacji, która zdefiniuje nowe kierunki w rodzimej muzyce gitarowej.


Formacja „Armia” przeszła do historii za sprawą drugiego krążka zatytułowanego „Legenda”, który łączył szybkie, wzięte rodem z hardcore-punka perkusyjne rytmy, punkowe riffy, niespotykane dotąd progresje akordowe oraz brzmienia egzotycznych, jak na standardy rockowe, instrumentów takich jak m.in. waltornia, flet czy klarnet. Ciekawa była również tematyka tekstów Tomasza Budzyńskiego, nawiązująca do chrześcijaństwa, rycerstwa czy literatury fantasy.

Po 25 latach od premiery "Legendy" zespół wydał 10 płyt. Ostatnim krążkiem jest album zatytułowany "Toń", który promuje utwór "Puste okno".


KONKURS


W związku z niedzielnym koncertem mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Aby zdobyć jedno z nich, należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie „Jak nazywa się projekt muzyczny Tomasza Budzyńskiego, który stworzył wraz z Mikołajem Trzaską i Michałem Jacaszkiem?”. Podwójne zaproszenia dostaną dwie osoby, które jako pierwsze odpowiedzą poprawnie.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres l.jedrzejczak@express.bydgoski.pl. W mailu prosimy podać imię i nazwisko, a wiadomość zatytułować "Armia".

Kiedy?


Koncert zacznie się o godz. 19 w MCK. Bilety w cenie 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu).