Czwartek, 13 grudnia 2018

Kultura

Tagi: toruń teatr Baj Pomorski dla dzieci

red 3 marca 2016, aktualizowano: 3 marca 2016

Dlaczego przyjaźń jest w życiu tak ważna

„Wąż” autorstwa Marty Guśniowskiej to spektakl dla dzieci od czterech lat. Opowiada o potrzebie akceptacji oraz o sile przyjaźni, dla której nie istnieją bariery i ograniczenia.

Wąż czuje się bardzo dotknięty przez los. Nie może skakać, biegać, klaskać, ani nosić niczego pod pachą. Pewnego dnia, razem z Chomikiem Chrupusiem i Gekonem, wyrusza w świat w poszukiwaniu lepszego życia. Jednak ani Wróżka Zębuszka, ani Magik, ani inne postaci nie są w stanie mu pomóc. Czy jego los się odmieni?


O tym przekonamy się w najbliższy weekend w Baju Pomorskim. Dodajmy, że świat sceniczny zainspirowany został klasycznymi, prostymi, zabawkowymi klockami dla dzieci, które symbolizują samotność i pustkę. W spektaklu z klocków tworzone są na oczach widza konkretne postaci i obrazy.

Reżyserem „Węża” jest Ireneusz Maciejewski. W przedstawieniu występują m.in. Andrzej Korkuz, Mariusz Wójtowicz, Dominika Miękus, Anna Katarzyna Chudek i Krzysztof Parda.

Baj Pomorski, sobota, godzina 12.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.