Czwartek, 17 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń Dwór Artusa koncerty muzyka

red 4 marca 2016, aktualizowano: 4 marca 2016

Panie słuchają taniej

Fot.: Archiwum artystki

Na sobotni koncert w Dworze Artusa wszystkie panie będą mogły kupić bilet ulgowy. Wystąpi Maja Olenderek, polska piosenkarka porównywana do Kate Bush i Tori Amos.

Nie tylko dlatego, że śpiewa głównie po angielsku, także z uwagi na barwę głosu i nastrój ballad, które sama pisze. Z wykształcenia jest muzykolożką, ale, jak mówi, ma kilka posad. Z pochodzenia pół Polka, pół Ukrainka, czerpie z różnych tradycji, a w rodzinie ma, jak kiedyś wyznała, także... szeptuchę, czyli ludową uzdrowicielkę.


Maja Olenderek wystąpi z zespołem. „Pełne magii, błyskotliwe teksty, bogate brzmienie, od nostalgicznych autorskich ballad, przez muzyczne wizje z sennych koszmarów po delikatny dziewczęcy blues i etniczną estetykę” - tak charakteryzowana jest muzyka Maja Olenderek Ensemble. Zabrzmią piosenki z debiutanckiego albumu grupy „Bubble Town”.

Koncert Maja Olenderek Ensemble - sobota, 5 marca, godz. 18.00, Sala Wielka Dworu Artusa. Bilety: 25 i 20 zł, studenci i właściciele karty absolwenta UMK - drugi bilet za 1 zł.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.