Czwartek, 17 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń CKK Jordanki muzyka koncert Kult

red 7 marca 2016, aktualizowano: 7 marca 2016

Bez prądu, ale z kultowym ogniem

Fot.: Materiały organizatorów

15 marca w sali koncertowej na Jordankach w Toruniu zagra Kult. Legenda rocka po raz kolejny zaprasza fanów na koncert, podczas którego usłyszymy przeboje w wersjach bez prądu.

Kult należy do absolutnej czołówki polskich gwiazd. Wbrew modom od wielu lat wciąż pozostaje na topie. Ten sukces zawdzięcza przede wszystkim liderowi, charyzmatycznemu wokaliście, którego teksty zapewniły już grupie trwałe miejsce w panteonie muzyki.


Najbliższy koncert zespołu będzie dość szczególny. To pokłosie wydanej w 2010 roku płyty „MTV Unplugged”, na której Kult sięgnął nie tylko po klasyczne kultowe przeboje, takie jak „Jeźdźcy”, „Celina”, „Baranek” czy „Polska”, ale też wiele piosenek pochodzących z krążka „Tata Kazika”. A wszystkie - zgodnie z formułą serii koncertów MTV - wykonał w akustycznych wersjach.

„Kult przyzwyczaił fanów do mocnego koncertowego i przede wszystkim elektrycznego uderzenia ze sceny. A tutaj? Niektóre z piosenek doskonale sprawdziłyby się wciśnięte do małych zadymionych kafejek starej Warszawy. Inny jest ten Kult.” - pisaliśmy kilka lat temu w „Nowościach” recenzując ten album.

15 marca będziemy mieli okazję skonfrontować te słowa podczas występu zespołu na żywo. Warto wspomnieć, że wydawnictwo osiągnęło szczyty popularności i zdobyło rzadko spotykane najwyższe wyróżnienie muzyczne - status Diamentowej Płyty za sprzedaż 150 tys. egzemplarzy.

Kult zagra w akustycznej odsłonie w sali na Jordankach. Bilety na to wydarzenie - w cenie od 90 zł do 130 zł - można nabyć na stronach www.stodola.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.