Sobota, 19 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń Dwór Artusa koncert Szanty ballady

red 8 marca 2016, aktualizowano: 8 marca 2016

Piosenki żeglarskie w Dworze Artusa

Scena Dworu Artusa za sprawą niezwykłego koncertu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej zmieni się w prawdziwą łajbę, która w rytm piosenek żeglarskich płynąć będzie po falach poezji, ballady i humoru.

Kapitanem statku będzie nie kto inny jak Andrzej Korycki, w środowisku szantowym postać kultowa. Członek legendarnego zespołu Stare Dzwony, który od początku lat 80-tych wykonuje współczesne piosenki żeglarskie.


Ten charyzmatyczny wirtuoz głosu i gitary, w ujmujący sposób zjednujący sobie ludzi, do pomocy będzie miał niezwykłego członka załogi. Piękną, utalentowaną gitarzystkę i wokalistkę, Dominikę Żukowską, z którą w duecie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Podczas koncertu w Dworze Artusa oprócz tych tradycyjnych morskich pieśni, publiczność usłyszy utwory z repertuaru trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej. Zabiorą one wszystkich chętnych w rejs po słowiańskiej wrażliwości, po świecie wspomnień i wzruszeń.

Dwór Artusa, 08.04.(piątek), godz. 19. Bilet normalny: 40 zł, ulgowy: 35 zł.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.