Czwartek, 13 grudnia 2018

Tagi: kino orzeł mck kino informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz kino kultura

red 14 marca 2016, aktualizowano: 14 marca 2016

Gwiazdy Camerimage znowu świecą. "Carol" na ekranie kina "Orzeł" [WIDEO]

Fot.: kadr z filmu "Carol"

Nowy film Todda Haynesa i Eda Lachmana zobaczymy na ekranie kina „Orzeł” w poniedziałek. Oprócz tego - jednorazowy pokaz filmu z ojczyzny Bjork. Oba wyjątkowo warte uwagi!

Todd Haynes zasłynął świetną i nietypową filmową biografią Boba Dylana. Sukces „I’m Not There” to również zasługa Eda Lachmana - autora zdjęć, z którym od lat współpracuje.


Ich nowe dzieło nosi tytuł „Carol” i według pisma „Guardian” określane jest jako „najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat”. Film doczekał się w tym roku aż sześciu nominacji do Oscarów. „Carol”, którego akcja toczy się w latach 50. W USA jest adaptacją słynnej powieści Patricii Highsmith. Jest to historia relacji dwóch kobiet: młodej ambitnej fotografki oraz dojrzałej kobiety, w której dorasta decyzja o rozwodzie. W rolach głównych występują Cate Blanchett i Rooney Mara.Drugim filmem, który będzie wyświetlany w poniedziałkowe popołudnie w MCK, będzie islandzki film pt. „Fúsi” w reżyserii Dagura Kari. Tytułowy Fúsi to nieśmiały, wrażliwy 40-latek, który nadal mieszka z matką i jej partnerem, a każdy jego dzień wygląda tak samo. Codziennie czeka na niego porcja płatków na śniadanie, a potem praca na lotnisku przy wyładunku bagaży, z kolegami, którzy żartują z jego tuszy i charakteru...

Kiedy? Po ile?


„Carol” wyświetlony zostanie w poniedziałek o godz. 16 i 20. Jednorazowy pokaz „Fúsi” odbędzie się o godz. 18.15. Bilety w cenie 11 i 14 zł.Kolejne seanse filmu "Carol":

Wtorek - godz. 20.30

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 23-03-2016 15:10

    Brak ocen 0 0

    - spelniona : Oh !!! Karol

    Odpowiedz