środa, 20 lutego 2019

Tagi: tropy informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz mck kultura premiery płytowe

red 14 marca 2016, aktualizowano: 14 marca 2016

Nowy zespół na bydgoskiej scenie. Artur Maćkowiak i Bartek Kapsa tym razem jako TROPY

Fot.: archiwum artystów

Artur Maćkowiak i Bartek Kapsa, których bydgoscy melomani kojarzą z takimi składami jak Something Like Elvis, Potty Umbrella, Conteporary Noise Quintet i Sextet czy Innercity Ensemble, zapraszają do zapoznania się z ich nowym materiałem. Tym razem w formie duetu, przyjęli nazwę Tropy i grają muzykę na przecięciu transowego post rocka, instrumentalnego indie rocka czy muzyki inspirowanej minimalizmem i brzmieniami ambient i noise.

Muzyka z krążka Tropów pt. "Eight Pieces" inspirowana jest eksperymentalnymi filmami Pedro Fereiry. - Daje się wyczuć, że te utwory to wypadkowa doświadczeń obu muzyków, zebranych podczas grania we wcześniejszych zespołach. Słychać w niej czujną improwizację, psychodeliczne syntezatory, jazzujące rytmy i noisowe gitary. Chociaż każdy z tych ośmiu utworów to oddzielna historia, inny klimat, inne emocje, to ma się poczucie, że to jedna spójna opowieść - czytamy w materiałach promocyjnych na temat płyty.
Premiera krążka jest okazją do koncertu, który odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w ramach cyklu "Premiery płytowe". Tropom towarzyszyć będzie formacja JAAA!, której zeszłoroczny debiutancki album "Remik" został bardzo ciepły przyjęty przez krytykę.Początek koncertu 17 marca o godz. 20. Bilety w cenie 10 zł.