Czwartek, 17 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń Dwór Artusa koncert muzyka piosenka

red 15 marca 2016, aktualizowano: 15 marca 2016

Natalia Przybysz i Shy Albatross

Shy Albatross to projekt czwórki zdolnych muzyków, których połączyła pasja i poszukiwanie nowych inspiracji. W skład grupy wchodzi czołówka polskiej sceny na czele z Natalią „Natu” Przybysz i Raphaelem Rogińskim, który był inicjatorem całego przedsięwzięcia. Towarzyszą im wibrafonista Miłosz Pękala oraz perkusista Hubert Zemler.

Muzyka Shy Albatross łączy różne kultury. Teksty zaczerpnięte z tradycji opowiadają o perspektywie kobiety, często postawionej w skrajnych sytuacjach. Tak więc obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei, możemy usłyszeć teksty o kobietach gangsterach, czy obdarzonych paranormalnymi zdolnościami.


Łącznikiem jest kultura Ameryki, w której zawarł się dramat i nadzieja kobiet przybywających do niej z własnej woli lub jako niewolnice. Usłyszymy tu cymbały, balafon, gitarę, mandolinę, wibrafon i inne. Tak samo stylistycznie słyszymy tu bluesa, by doszukać się w nim muzyki Afryki, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii.

Dwór Artusa - 29.04.(piątek) godz. 20. Bilet normalny: 40 zł, w przedsprzedaży: 35 zł

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.