Czwartek, 17 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń Impresaryjny Teatr Muzyczny spektakl

red 15 marca 2016, aktualizowano: 15 marca 2016

Smutna komedia o sprzedawcach gumek

Bela jest przedsiębiorczą farmaceutką, Cingerbaj nieśmiałym urzędnikiem, a Sprol spadkobiercą kilkunastu tysięcy… prezerwatyw, które chce sprzedać z zyskiem i ustawić się na całe życie.

Gościnny spektakl Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. "Sprzedawcy gumek" to znakomicie napisana, utrzymana w duchu Beckettowskim "smutna komedia”, w której tyrady o miłości zastąpione zostały scenami targowania się, a słowem kluczem do serca kochanki/kochanka stał się „czek”.


W tej alegorycznej opowieści o braku miłości, samotności i straconych życiowych szansach bohaterowie spotykają się w aptece. Bela jest przedsiębiorczą farmaceutką, Cingerbaj nieśmiałym urzędnikiem, a Sprol spadkobiercą kilkunastu tysięcy prezerwatyw, które chce sprzedać z zyskiem i ustawić się na całe życie. Bohaterowie opowieści postanawiają dać sobie ostatnią szansę i zawalczyć o miłość. Podejmują trójstronną grę o bliskość.

Teatr Muzyczny - 4 kwietnia (poniedziałek), g. 19. Bilety: 35 zł

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.