Czwartek, 13 grudnia 2018

[WIELKANOC 2016] Po przysmaki idź na kiermasze do APK i Ostromecka

III wielkanocny kiermasz kociewski odbędzie się w sobotę przy ul. Królowej Jadwigi 13. Oprócz stoisk z produktami, będą warsztaty

opr. Łukasz Jędrzejczak

Ostatni weekend przed świętami Wielkiej Nocy to doskonała okazja na zorganizowanie kiermaszu. Imprezy pełne smakołyków, pisanek, ozdób świątecznych i dekoracji organizują WSG i Ostromecko.

Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG, ul. Królowej Jadwigi 13, ZPP „Ostromecko”.


Pierwszy kiermasz odbędzie się w sobotę na terenie Wyższej Szkoły Gospodarki. Koło Gospodyń Wiejskich z gminy Jeżewo zaprasza na III Wielkanocny Kiermasz Kociewski, na którym, jak co roku, można będzie zaopatrzyć się w tradycyjne produkty kociewskie oraz potrawy wielkanocne.

Co, oprócz tego, znajdziemy na takim kiermaszu? Wyroby wędliniarskie, miody, przetwory oraz żywność ekologiczną, ozdoby, stroiki i dekoracje świąteczne, przygotowane z surowców naturalnych, ręcznie robioną biżuterię, wyroby szydełkowe, z filcu i ceramiki, rzeźby oraz płaskorzeźby z motywami ludowymi czy religijnymi.

W programie ponadto pokazy kulinarne, prezentacja z wyplatania koszy wiklinowych, tworzenia palm wielkanocnych, płaskorzeźb oraz pisanek metodą rylcową.

Oprócz gospodyń z Jeżewa, wydarzenie przygotowuje Studenckie Koło Literackie WSG. Impreza potrwa od 12 do godz. 16.

Kiermasz w Ostromecku odbędzie się w Pałacu Nowym w sobotę i w niedzielę o godz. 11. Potrwa do godz. 16.