Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: totem frontside informacje kultura jest impreza kultura koncert estrada dworcowa 51 bydgoszcz

red 21 marca 2016, aktualizowano: 21 marca 2016

Metal pełną gębą w Estradzie. Zagrają Frontside i Totem [WIDEO]

Fot.: MATERIAŁY PROMOCYJNE ZESPOŁU TOTEM

Prawdziwa uczta dla fanów ciężkiego metalu szykuje się 2 kwietnia. Na scenie klubu przy ul. Dworcowej 51 zagrają formacje Frontside i Totem. Oba zespoły tworzą na przecięciu takich gatunków jak thrash metal, death metal. Mieszanka brzmień, którą proponują obie formacje określana jest mianem metalcore.

Frontside to formacja metalowa, której początki sięgają wczesnych lat 90. Kapela postawała w Sosnowcu. Muzycy zaczynali od ciężkiego hardcore'a. Po latach zwrócili się w kierunku ostrzejszych brzmień stricte metalowych, by w ostatnim czasie zwrócić się w kierunku hard rocka.


Muzycy Totem pochodzą z Bukowna niedaleko Krakowa. Formacja powstała w 20012 na gruzach zespołu Fatal Error. Trzonem zespołu jest trio Weronika "Wera" Zbieg (głos), Gniewomir "Rudy" Latacz (gitara) i Tomasz "Dzierżu" Dzierżek. Muzyka formacji z racji żeńskiego wokalu kojarzona jest z takimi zespołami jak Arch Enemy, Otep czy Winds of Plague.Koncert odbędzie się 2 kwietnia o godz. 18. Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu).