środa, 20 lutego 2019

Tagi: informacje bwa kamienica 12 bwa wydarzenia bydgoszcz informacje region kultura wystawa kaligrafia

red 22 marca 2016, aktualizowano: 22 marca 2016

Dwie imprezy. Dwa ważne tematy. Kamienica 12 i bwa zapraszają

Fot.: archiwum organizatora

„Piekło młodych” to autorski projekt trojga młodych bydgoszczan, którzy łączą fotografię, literaturę i kaligrafię. Tego samego dnia w bwa odbędzie się pokaz dla miłośników kina i historii XX wieku.

Kamienica 12 (ul. Poznańska 12), Galeria Miejska bwa (ul. Gdańska 20). Twórcami „Piekła młodych” są Łukasz Ułanowski, Paweł Pochylski i Aleksandra Ćwikowska-Nibme. Pierwszy jest początkującym, ale odnoszącym coraz większe sukcesy fotografem.


Jego twórczość kojarzyć mogą odwiedzający bydgoskie Muzeum Fotografii WSG. Drugi z twórców to poeta i miłośnik literatury związany z lokalnym środowiskiem literackim.

Aleksandra Ćwikowska-Nibme specjalizuje się w artystycznym tworzeniu napisów i liter. Troje artystów połączy siły i stworzy dwadzieścia prac - dziesięć fotografii oraz dziesięć wierszy w formie kaligrafii, łączonych w dyptyki.

- Przez ten projekt pragniemy zwrócić uwagę na chwiejność i żywiołowość emocjonalną młodych ludzi wywołaną apatią otaczającej ich rzeczywistości - zdradzają organizatorzy.

Tego samego dnia w bwa odbędzie się ostatnie seminarium filmowe z serii „Blok Wschodni”. Wyświetlony zostanie dokument w reżyserii Pawła Szota pt. „Wołyń 1943. A wy jak myślicie?”. Pokaz będzie uzupełniony uwagami Remigiusza Zawadzkiego, który opowie o kulisach powstania filmu.

Kiedy? Gdzie?


„Piekło młodych” zacznie się o godz. 19. Pokaz filmu o Wołyniu - godz. 18.