Czwartek, 17 stycznia 2019

[XXIII BYDGOSKI FESTIWAL OPEROWY] Goście z Chin i Czech na scenie przy Focha

Fot.: Dariusz Bloch

Bilety na trzy spektakle XXIII Bydgoskiego Festiwalu Operowego są już wyprzedane. Bilety na pozostałe się kończą. Warto się zatem pospieszyć. Przegląd zacznie się 23 kwietnia i potrwa do 8 maja.

Opera Nova (ul. Focha 5). W tym roku ciekawość i wyobraźnię melomanów z regionu rozgrzały przede wszystkim trzy tytuły: „Mistrz i Małgorzata” - musical Piotra Dziubka, Wojciecha Kościelniaka i Rafała Dziwisza według powieści Michaiła Bułhakowa, „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki w reżyserii Krystyny Jandy pod kierownictwem muzycznym Piotra Wajraka oraz zaprezentowane na inaugurację imprezy klasyczne dzieło Giuseppe Verdiego pt. „Don Carlos”.


Jeśli nie zdążyli Państwo nabyć biletów na powyższe spektakle, to zachęcamy do zapoznania się z resztą programu XXIII BFO. Impreza zacznie się 23 kwietnia i potrwa do 8 maja.

Wśród dzieł operowych znalazły się m.in. „Zamorskie zaloty” Jeana-Philippa Rameau (opera połączona z baletem). Pokaz odbędzie się 30 kwietnia o godz .19. Przyjadą tez goście z Czech, by wystawić dzieło Leoša Janáčka pt. „Jenufa” będące chlubą Narodni Divadlo w Brnie.

Prawdziwą gratką będzie finisz festiwalu. 7 i 8 maja wystąpi The Shanghai Ballet z Chin, który pod kierownictwem Patricka De Bana zaprezentuje współczesną wersję historii miłości Jane Eyre.