środa, 12 grudnia 2018

Toruń

Tagi: toruń Lizard King koncert piosenka Julia Marcell

red 24 marca 2016, aktualizowano: 24 marca 2016

Pisze i śpiewa polskie piosenki

Fot.: Facebook

Julia Marcell, laureatka Nagrody Artystycznej im. G. Ciechowskiego, zaśpiewa 7 kwietnia w toruńskim klubie Lizard King utwory ze swojej nowej płyty „Proxy”.

W 2007 roku z pomocą fanów uzbierała kwotę 50 tysięcy dolarów na nagranie płyty. Dzięki temu mogła wydać swój debiutancki album pt. „It Might Like You“.
Kilka lat później Julia Marcell była jednym z największych odkryć muzycznych w Polsce. Pochodząca z Olsztyna, przez kilka lat związana z Toruniem, a obecnie mieszkająca w Warszawie i Berlinie artystka w 2011 roku zdobyła Paszport „Polityki” i Nagrodę Artystyczną im. Grzegorza Ciechowskiego.


Dziś na swoim artystycznym koncie Julia Marcell ma cztery płyty. Ostatnia ukazała się w marcu tego roku i nosi tytuł „Proxy”. Zdaniem krytyków to najlepszy album w karierze wokalistki.

Julia Marcell podobnie jak na poprzednich płytach jest autorką wszystkich tekstów, tym razem napisanych po polsku. Śpiewa m.in. o popkulturze, konsumpcyjnym stylu życia i wielu obyczajowych kwestiach, o czym można się przekonać słuchając utworów promujących płytę - takich jak „Andrew” czy „Tarantino”.

Te i inne piosenki usłyszymy w trakcie koncertu Julii Marcell w toruńskim klubie Lizard King 7 kwietnia o godzinie 20. Bilety na ten koncert kosztują 40 złotych i można je kupić w klubie przy ulicy Kopernika 3.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.