Czwartek, 13 grudnia 2018

Tagi: zdjęcia muzyka filharmonia pomorska

30 marca 2016, aktualizowano: 30 marca 2016

Koncert To będzie kosmos! Valentina Igoshina w muzycznym niebie

Valentina Igoshina - cudowne dziecko rosyjskiej pianistyki. Oczaruje, kolejny raz, melomanów Filharmonii Pomorskiej - to nie żart - 1 kwietnia

Fot.: materiały promocyjne organizatora

Katarzyna Bogucka

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się koncert Filharmonii Pomorskiej 1 kwietnia. Na estradzie staną: utalentowana pianistka, orkiestra, a w partyturze same hity muzyki poważnej.

Valentina Igoshina w 1993 roku, w wieku zaledwie 14 lat, zdobyła I nagrodę w Konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy! W 1997 roku miała ju na koncie I nagrodę w Konkursie Pianistycznym imienia Siergieja Rachmaninowa w Moskwie, w roku 2003 została finalistką Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli, a trzy lata później laureatką II nagrody w Konkursie José Iturbi w Walencji.


W bydgoskiej filharmonii zaprezentuje Rapsodię na temat Paganiniego Rachmaninowa, którą znakomity kompozytor, dyrygent i pianista, nazwany „ostatnim Mohikaninem rosyjskiej muzyki”, składa hołd wybitnemu kompozytorowi-wirtuozowi.

Kolejna pozycja programu to Walc koncertowy Macieja Małeckiego, współczesnego kompozytora, pianisty i pedagoga, twórcy muzyki instrumentalnej, orkiestrowej, telewizyjnej i filmowej. Po ukończeniu studiów muzycznych, Maciej Małecki przez wiele lat grał muzykę poważną w duecie fortepianowym z Jerzym Derflem. Wieczór zwieńczy kompozycja Szostakowicza: Suita na orkiestrę jazzową nr 2 Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna FP, Valentina Igoshina (fortepian),

Emilia Czekała (prowadzenie). Na podium dyrygenckim stanie Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 01-04-2016 14:52

    Brak ocen 0 0

    - niecierpliwy : Kasia /nie mylic z kasą / bedzie ?

    Odpowiedz