Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz cały ten cukier orzeł kino jest impreza

red 30 marca 2016, aktualizowano: 30 marca 2016

Pouczający eksperyment w kinie. "Cały ten cukier" na ekranie "Orła"

Fot.: kadr z filmu

Cukier to jedna z substancji najczęściej spożywanych przez ludzi na całym świecie. Dodawany w dużych ilościach nie tylko do słodyczy, gazowanych napojów czy fast foodów, coraz częściej spotykany jest w produktach z etykietą „zdrowa żywność”.

Czwartek, godz. 20, kino „Orzeł” (ul. Marcinkowskiego 12-14).


Nazywany często „białą śmiercią” bywa przyczyną otyłości, cukrzycy, próchnicy, nadciśnienia i wielu innych schorzeń. Z tematem cukru, jako nowej trucizny i narkotyku współczesnej cywilizacji, zmierzył się Damon Gameau z Australii.

Aktor i reżyser przeprowadził niezwykły eksperyment - jadł tylko jedzenie określane jako „zdrowe”, a jednak zawierające duże ilości cukru.

Pod nadzorem naukowców i dietetyków, zaczął konsumować 40 łyżeczek tej substancji dziennie przez 60 dni. Sztuczka polega na tym, że nie spożywał on słodkich napojów, czekolady, lodów i innych słodyczy.

Jadł niskotłuszczowe dietetyczne jogurty, batoniki zbożowe, soki i płatki śniadaniowe. Swoją dietę sfilmował i tak powstało dzieło pt. „Cały ten cukier”. Jednorazowy pokaz filmu odbędzie się 31 marca o godz. 20. Bilety w cenie 11 i 14 zł dostępne w kasie kina „Orzeł”.