Czwartek, 21 lutego 2019

Tagi: informacje kultura wiadomości region wydarzenia koncert jesień klub toruń

red 4 kwietnia 2016, aktualizowano: 4 kwietnia 2016

Toruński zespół Jesień zaprasza na premierę swojego debiutanckiego albumu

Fot.: archiwum zespołu Jesień

Jesień to toruńskie trio w składzie Michał Supcziński (bas), Maciej Karmiński (perkusja) i Szymon Szwarc (gitara, głos).

Więcej o muzyce formacji w opisie dołączonym do materiałów promujących piątkowy koncert w Mózgu. Początek występu o godz. 21. Wstęp: 10 zł.


"Muzykę zespołu charakteryzuje igranie. Jeśli nałożymy na owo igranie klisze terminologiczne, z których większość posiada przedrostek „post-„, zrozumiemy, że chodzi tu o dążenie do określenia tożsamości muzycznej poprzez penetrację piosenkowych form i walkę z nimi, czego efektem jest nieustanne popadanie w kolejne piosenkowe formy.

Motoryka tych działań posiada walor intelektualny, muzycy zdają sobie sprawę z błędnego koła, w jakim się znaleźli, próbując określić się wobec formy nie za jej pomocą. To sprawia, że owoce tych poczynań są słodko-kwaśne, często gorzkie, podane na kartonowym talerzyku i obsypane popiołem. Każde zamknięcie cyklu jest dla muzyków powodem kolejnych wątpliwości.

Bo właściwie Jesień chce pokazać muzykę problematyczną, świadomą niedoskonałości ludzkiego organizmu i umysłu, wreszcie, świadomą wielowarstwowości świata dźwięków, organizujących się z garażowym zacięciem, nutką ironii, liryzmu oraz brakiem szacunku okazanym bezrefleksyjnemu pochłanianiu form piosenkowych."