Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: koncert 3moonboys informacje wydarzenia bydgoszcz region jest impreza

5 kwietnia 2016, aktualizowano: 6 kwietnia 2016

Bydgoszcz i Warszawa w wersji alternative. Formacja 3moonboys powraca na scenę

3moonboys mają na koncie sześć albumów studyjnych. Muzycy grają od 12 lat. Obecny skład liczy pięciu muzyków

Fot.: archiwum zespołu 3moonboys

opr. Łukasz Jędrzejczak

Grają ze sobą od 12 lat. Ich muzyka stała się obok brzmienia Variete i George Dorn Screams jednym ze znaków rozpoznawczych bydgoskiej sceny muzycznej. W sobotę zagrają w dobrym towarzystwie.

Mózg (ul. Gdańska 10) 3moonboys to jeden z tych bydgoskich zespołów, który współdefiniował brzmienie lokalnej sceny alternatywnej. Formacja powstała w 2004 roku jako kontynuacja pewnych muzycznych wątków podjętych przez noise rockową formację Piąta Strona Świata, do której należeli także muzycy 3moonboys.
Charakterystyczny wokal i eteryczna gitara Wojtka Kotwickiego, ciepłe brzmienie basu Piotra Michalskiego czy post punkowe rytmy Marcina stały się elementami melancholijnej muzyki bydgoskiego zespołu. Aktualne instrumentarium zespołu poszerzone zostało o zestaw perkusyjny Miłosza Runge i syntezatory Radka Drwęckiego (brzmienia klawiszy towarzyszyły 3moonboys od początku).Zespół ma na koncie sześć albumów studyjnych (w tym jeden zrealizowany z islandzkim zespołem Panos From Komodo). Muzycy koncertowali w Polsce i poza nią. Odwiedzili Berlin, Norwegię i odległą Islandię. W Bydgoszczy zagrają w najbliższą sobotę wraz z formacją Organizm z Warszawy, która łączy disco punk, funk i post punk. Zespołom towarzyszyć będzie Aromat - didżej rozmiłowany w dobrym popie.

Kiedy? Za ile?


Początek sobotniego koncertu w Mózgu o godz. 20. Wstęp: 15 zł.