Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz kościół

red 7 kwietnia 2016, aktualizowano: 7 kwietnia 2016

Od chrztu Polski do epoki laserów. To będzie widowisko!

Fot.: domena publiczna

2016 jest rokiem, w którym obchodzimy 1050. rocznicę chrztu Polski. Z tej okazji Archikonfraternia Literacka zaprasza na cykl pokazów laserowych, których tematem jest przełomowy 966 rok, kiedy to Mieszko I przyjął chrzest.

Twórcą projektu jest grupa Music on Lasers, która specjalizuje się w tworzeniu multimedialnych przedstawień z użyciem muzyki i nowoczesnych technologii.


Wykorzystując efekt 3D oraz technologię LED, twórcy zaprezentują swoje show we wnętrzach kościołów bydgoskich. Kolejne spektakle 11 i 12 kwietnia. Szczegóły na www.jestimpreza.7dni.pl.

"Propozycja twórców skierowana jest szczególnie do prezentacji w kościołach. Naturalna przestrzeń wnętrza świątyni w połączeniu ze światłem laserów daje przepiękny efekt „żywych witraży". Również ołtarze kościoła rozświetlane są reflektorami LED, przez co wyeksponowane są najważniejsze elementy świątyni."

Daty i godziny prezentacji spektakli:

fot. materiały promocyjne organizatora


Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.