środa, 16 stycznia 2019

Tagi: informacje design thinking wydarzenia opera nova konferencja

red 7 kwietnia 2016, aktualizowano: 11 kwietnia 2016

Prototypowanie to nic trudnego. Koniec czerwca pod znakiem konferencji Polishopa Design Thinking

Fot.: freeimages.com

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy stawia na spotkanie świata nauki, innowacyjności i biznesu. Shopa Design Thinking Workspace to, jak zaznaczają twórcy tego przedsięwzięcia, pierwsza w Polsce przestrzeń służąca do tworzenia nowych projektów, pomysłów i innowacji. Narzędziem, które ma w tym pomóc jest metodyka design thinking.

Czym jest design thinking? Jest metoda pracy współpracy przedsiębiorstwa, autora projektu z klientem, dla którego projekt ma być przygotowany. W design thinking chodzi o zrozumienie potrzeb klienta i ciągłe weryfikowanie przyjętych w projekcie założeń oraz testowanie nowych rozwiązań.


Specjaliści od design thinking stosują takie pojęcia jak empatia, diagnoza potrzeb, generowanie pomysłów, prototypowanie oraz testowanie. DT (skrót od design thinking) bazuje także na pracy zespołowej. Popularyzatorzy tej metody podkreślają, że z DT korzystają największe światowe marki, takie jak SAP, Samsung, Raiffeisen czy LEGO.

W związku z działaniem przy UTP Shopa Design Workspace, w 2014 zorganizowano konferencję "Polishopa" Design Thinking Conference. - Była to pierwsza w Polsce konferencja dedykowana design thinking oraz service design thinking - podają twórcy bydgoskiej przestrzeni do działań kreatywnych.

Dwa lata temu swoje prezentacje wygłosili m.in. Tomasz Zaboklicki z PESA, Axel Menning (Hasso-Platner Institute w Poczdamie), Maria Solovjewi Heikki Sjoman (Design Factory Aalto University Espoo w Finlandii). W konferencji wzięło udział ponad 150 uczestników.

W tym roku, poza wykładami, planowane są także zajęcia warsztatowe. Planowany termin i miejsce konferencji Polishopa Design Thinking Conference Bydgoszcz 2016 to 22-25 czerwca w Centrum Kongresowym Opery Nova.

Pierwszy dzień (22 czerwca) nazwany został "Revolution Day" i poświęcony będzie zaprezentowaniu nowych metod w projektowaniu czy budowaniu organizacji. Wykłady dostosowane będą do początkujących jak i bardziej zaawansowanych design thinkerów.

Drugi dzień upłynie pod hasłem "Innovation Day". Prelegenci skupia się na opowiedzeniu co odkrywczego jest w metodzie design thinking. Wykłady podzielone będą na panele biznesowy i społeczny.

24 i 25 czerwca odbędą się "Challenge Days". - Zainteresowani będą pracować pod okiem wybitnych specjalistów i trenerów, którzy swoje życie zawodowe poświęcili metodyce i zagadnieniom projektowym. "Challenge Days" to intensywny kurs, w trakcie którego można dokładnie poznać mechanizmy działania DT i przekonać się, jak w pozytywny sposób zmienić swoje codzienne podejście do pracy, postrzegania świata i rozwiązywania problemów - wyjaśniają organizatorzy konferencji.

Warsztaty są jedyną płatną częścią konferencji i obowiązuje tu ograniczona liczba miejsc dla chętnych do wzięcia udziału. Więcej o tegorocznej konferencji na www.polishopa.pl.