Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz mck zakład praktyk kulturalnych pałuki żnin szubin region

red 11 kwietnia 2016, aktualizowano: 11 kwietnia 2016

Wraca "Kultura na świeżym" na rowerach! Na "dwóch kółkach" poznasz piękne Pałuki

Fot.: Sławomir Kowalski

Działający w MCK Zakład Praktyk Kulturalnych zaprasza na otwarcie nowego sezonu "Kultury na świeżym". 24 kwietnia będzie można wybrać się na wycieczkę. Jej celem będą urokliwe Pałuki. Podczas wyprawy będzie okazja poznać historię naszego regionu - uczestnicy dowiedzą się, gdzie dokładnie przebiegało powstanie kościuszkowskie i kto zbudował grobowce megalityczne.

Tym razem celem wyprawy w ramach "Kultury na świeżym" będą okolice Żnina, Szubina i Kcyni. Na styku Kujaw, Pomorza i Wielkopolski, gdzie mieści się piękny region Pałuk, bydgoszczanie będą mieli okazję wybrać się na wyprawę rowerową.


W programie: wypad w rejon jezior pałuckich i Noteci. - Dowiemy się, jak wygląda grobowiec megalityczny, a żeby poznać jeszcze więcej historii naszego regionu, sprawdzimy, którędy przebiegało powstanie kościuszkowskie.

Długość trasy wyniesie około 70 km. Zbiórka odbędzie się o godz. 8.20 na dworcu Bydgoszcz Główna. Pociąg odjeżdża o godz. 8.40. Celem będzie stacja w Złotnikach Kujawskich. Uczestnicy dojadą tam o godz. 9.08.

- Uwaga! Godziny odjazdu pociągu mogą ulec zmianie wraz z nowym rozkładem jazdy. Prosimy upewnić się co do aktualnej godziny na stronie MCK-u bądź wydarzeniu facebookowym na profilu Zakładu Praktyk Kulturalnych - informują organizatorzy.