Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: chłopiec i świat wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje

red 11 kwietnia 2016, aktualizowano: 11 kwietnia 2016

Pokaz jednorazowy filmu "Chłopiec i świat" w kinie "Orzeł"

Fot.: kadr z filmu

Ten film można potraktować jako przedsmak zbliżającego się wielkimi krokami festiwalu Animocje. W poniedziałek o godz. 16 odbędzie się jednorazowy pokaz animacji dla najmłodszych w reżyserii pochodzącego z Brazylii reżysera Alê Abreu.

Opis filmu:


Cuca ma swój bezpieczny świat. To rodzinny dom na wsi, mama, tata, zabawa na łące i bieganie za motylami. Ale pewnego dnia ten bezpieczny i oswojony świat się zmienia. Cuca wyrusza w podróż, która zaprowadzi go w nieznane.

Cuca tęskni za tatą, który opuścił swoją wioskę, by znaleźć pracę. Chłopiec rusza jego śladem i odkrywa, jak wielki i dziwny jest świat zdominowany przez maszyny, obcych ludzi, dziwne istoty oraz dyszące parą i spalinami wielkie miasta. W Chłopcu i świecie wszystko podporządkowane jest animacji, dzięki której możliwe było stworzenie wyjątkowych obrazów – czasem pięknych i bezpiecznych, za chwilę groźnych i obcych. Cuca podróżuje w poszukiwaniu ojca, ale jednocześnie poznaje świat, który do tej pory dla niego nie istniał.

Niezwykła animacja łącząca wiele technik artystycznych przedstawia złożoność świata z perspektywy dziecka. Film bez dialogów, oparty na wyjątkowych obrazach i muzyce pojawił się na wielu festiwalach animacji, zbierając nagrody i przede wszystkim zachwyty nad wyjątkową, oryginalną stylistyką. Premiera filmu odbyła się w Ottawie podczas Międzynarodowego Festiwalu Animacji. W uzasadnieniu wyróżnienia dla filmu jury napisało „ponieważ był pełen najpiękniejszych obrazów, jakie kiedykolwiek widzieliśmy”.

Pokaz odbędzie się w poniedziałek o godz. 16 w kinie "Orzeł".