Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: informacje variete koncert kultura jest impreza wiadomości jest impreza muzyka na żywo

red 11 kwietnia 2016, aktualizowano: 11 kwietnia 2016

Taniec i dźwięk. Muzyczny spektakl Variété na scenie bydgoskiego MCK

Fot.: materiały promocyjne MCK

Muzyczny spektakl z udziałem legendarnej bydgoskiej formacji Variété miał swoją premierę 23 marca 2015 r. na 36. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zainspirowany piosenkami bydgoszczan jest artystyczną wizją pewnego gdzieś wysoko w górach.

Spektakl, który wreszcie trafił na bydgoską scenę odbywać się będzie w ramach 670. urodzin miasta. "Bal, czyli wieczór zapoznawczy", bo taki tytuł nosi dzieło z udziałem formacji Grzegorza Kaźmierczaka z choreografią i w reżyserii Jacka Gębury, łączy w sobie elementy rockowego koncertu i spektaklu baletowego.


"Akcja rozgrywa się w kurorcie w górach wysokich, podczas wieczorku zapoznawczego, kiedy to bohaterowie, zebrani przez los w jednym miejscu, próbują wyprostować zakręty rzeczywistości. Słowa, muzyka i taniec zaczynają tworzyć wspólne wiry..."

Obsadę "Balu" tworzą doświadczeni i uznani aktorzy tańca. Warto dodać, że w sztuce bierze też udział grupa bydgoskich seniorów.

Występują:

Ilona Gumowska, Anna Krych, Katarzyna Torzyńska, Leszek Bzdyl, Jacek Gębura, Jacek Gołdyka, Jan Kochanowski, Jan Nykiel, Tadeusz Rybicki, Hubert Żórawski oraz wspomniana grupa bydgoskich seniorów.

Zespół Variété gra w składzie:

Grzegorz Kaźmierczak – wokal, elektronika
Marek Maciejewski – gitary
Marcin Karnowski – perkusja
Grzegorz Korybalski – bas
Bartek Gasiul – instrumenty klawiszowe.

Jak podają organizatorzy koncertu, zaproszenia na koncert zostały już rozdane.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.