Sobota, 19 stycznia 2019

Maluchy usłyszą miasto. Dźwiękowy spacer ulicami Bydgoszczy

Fot.: materiały promocyjne organizatora

Kolejną odsłonę cyklu spacerów adresowanych do najmłodszych bydgoszczan pt. "Mali idą w świat" poprowadzi ekspert od nagrywania dźwięków, które wypełniają miejską przestrzeń.

Rafał Kołacki, oprócz tego, ze jest perkusistą, perkusjonalistą i awangardowym kompozytorem, jest także specjalistą w dziedzinie "field recording", co na język polski tłumaczy się jako "nagrania terenowe".


Muzyk jeździ po świecie i nagrywa odgłosy otoczenia. Był już w Stambule, gdzie nagrywał brzmienie wielomilionowej metropolii oraz we francuskim Calais, gdzie zarejestrował odgłosy nieistniejącego już obozu dla uchodźców z Azji i Afryki. Jest autorem nagrania rejestrującego m.in. dźwiękosferę Torunia, które ukazało się w ramach wydawnictwa "Tonopolis".

16 kwietnia artysta i badacz wpadnie do Bydgoszczy, by wybrać się na spacer z maluchami i pokazać im, jak brzmi Bydgoszcz. - Co w trawie piszczy? Jak szumi woda? Czy głośniejsze są samochody, czy ptaki? Podczas naszego spaceru dowiecie się, jak słychać miasto przez wielki włochaty mikrofon - zachęca do udziału organizatorka wydarzenia, Dominika Kiss-Orska z Zakładu Praktyk Kulturalnych w MCK.

Początek spaceru w sobotę o godz. 10. Zbiórka w MCK przy ul. Marcinkowskiego 12-14.