Czwartek, 13 grudnia 2018

[670 LAT BYDGOSZCZY] Z okazji urodzin będzie wielkie bieganie!

Fot.: Dariusz Bloch

Jedną z ważniejszych imprez urodzinowych będzie bieg. Start na moście im. Sulimy-Kamińskiego. Pakiety startowe odbierać można w czwartek i w piątek w ratuszu.

Bydgoszcz bieganiem stoi. Dlatego też taka forma rekreacji jest najlepszym sposobem, by uczcić okrągłą, 670. rocznicę ustanowienia praw miejskich dla Bydgoszczy.


PRZECZYTAJ: Na urodziny przyjdźcie głodni, bo na talerzu będzie i konkretnie, i słodko [ŚWIĘTO MIASTA]

Biegacze wystartują w niedzielę 17 kwietnia o godz. 18. Start wyznaczony został na moście im. Sulimy-Kamińskiego niedaleko placu Teatralnego.

Długość trasy to 5 km. Uczestnicy pobiegną wzdłuż bulwarów nad Brdą. - Wbiegniemy także na Wyspę Młyńską. Ze względu na budowę sceny na wodzie, niewielką część trasy pokonamy po terenie parkingu Opery Nova. Limit czasu wynosi godzinę - dodają organizatorzy.

Pakiety w dniu imprezy wydawane będą na starcie od godz. 15. Osoby, które chcą odebrać pakiet wcześniej, mogą przyjść do ratusza przy ul. Jezuickiej 1. Pakiety do odebrania w czwartek w godzinach 8.30-15.30 oraz w piątek w godzinach 8.30-13.30 w pokojach 109a - 112a.

Każdy uczestnik zarejestrowany internetowo otrzyma pamiątkową koszulkę. Dla każdego zarejestrowanego uczestnika imprezy przewidziano medal. Dla spóźnialskich w dniu imprezy na pl. Teatralnym przygotowano dodatkowe rezerwowe numery startowe. Będzie ich sto sztuk. Do tych numerów nie są dołączane koszulki.

- W kategorii open kobiet i mężczyzn za pierwsze, drugie i trzecie miejsce przewidziano nagrody w postaci voucherów do wykorzystania w Sklepie Biegacza. Po biegu zapraszamy na poczęstunek tortem urodzinowym, koncert oraz pokaz fajerwerków - zachęcają organizatorzy.

fot. materiały promocyjne UMBKomentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 14-04-2016 18:17

  Oceniono 11 razy 3 8

  - Dariusz: Ludziom juz kompletenie poprzewracalo sie w glowach z tym bieganiem...Na wszystko bieganie....Taki terror psychologiczny..

  Pokaż odpowiedzi (2) Odpowiedz

  1. 14-04-2016 14:11

   Oceniono 11 razy 7 4

   - dwumieściuch: Bydgoszcz założył król Polski a Toruń zakon krzyżacki. Zasadnicza różnica.

   Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz