środa, 16 stycznia 2019

Gwiazdy estrady i utalentowani pretendenci przekroczą w operze granice [FESTIWAL "SERCA BICIE"]

Ewa Czarnowska-Woźniak

- Byłaś serca biciem... - śpiewał niezapomniany Andrzej Zaucha. Ten motyw wykorzystali miłośnicy jego twórczości i od ośmiu lat, pod szyldem „Serca bicie”, organizują warsztaty muzyczne i festiwal.

Już od ośmiu lat bydgoska Fundacja „Serca Bicie” organizuje - pod patronatem „Expressu” festiwal poświęcony niezwykłemu artyście, jakim był Andrzej Zaucha. Jego niezapomniane utwory zabrzmią 9 maja o godz. 19 w Operze Nova.


Tegoroczna odsłona będzie wyjątkowa, bo po raz pierwszy międzynarodowa. W tym roku w Bydgoszczy wystąpią: Vivian Buczek (Szwecja), Robert Mietzner (Niemcy) oraz Chris Schittulli (Francja). W koncercie galowym nie zabraknie znakomitych polskich wokalistów: Natalii Kukulskiej, Piotra Roguckiego, Edyty Bartosiewicz, Lory Szafran, i Wojciecha Myrczka.

Soliści zaprezentują się nie tylko w utworach patrona festiwalu, ale także w swoim repertuarze. Towarzyszyć im będzie sprawdzony, kilkunastoosobowy zespół pod kierownictwem Pawła Tomaszewskiego.

- Ideą fundacji jest wspieranie młodych talentów, dlatego też u boku gwiazd wystąpi dziesięciu finalistów Festiwalu „Serca bicie” - przypomina Krzysztof Wolsztyński, pomysłodawca imprezy. - Dbamy o muzyczny poziom festiwalu, także w części z udziałem młodych wykonawców.

Od początku po półfinałach organizujemy trzydniowe warsztaty pod okiem specjalistów. W tym roku, od 23 do 25 marca w hotelu City laureatów półfinału pod skrzydła wzięli ponownie wokalista Janusz Szrom oraz - po raz pierwszy - aranżer Igor Nowicki.

Festiwal, co nas cieszy, przełamuje granice i to dosłownie. W ósmej edycji po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na występy artystów z zagranicy. To potwierdzenie tego, że nasz festiwal ciągle się rozwija. Serdecznie zapraszamy, by przekonać się o tym osobiście 9 maja w gościnnej Operze Nova.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 17-04-2016 17:12

  Brak ocen 0 0

  - dr seksuologii : i po co ci to było z ta mezatką tyle wolnych w miescie smoka wawelskiego

  Odpowiedz

 2. 17-04-2016 14:11

  Oceniono 4 razy 2 2

  - cezar: dajcie spokoj z tym zaucha,przecietny piosenkarzyna,a wiecznie wynoszony na piedestal niczym jimi hendrix,ale ten drugi cos reprezentowal

  Odpowiedz