Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz teatr polski region kultura wiadomości

15 kwietnia 2016, aktualizowano: 15 kwietnia 2016

Jak się dogadać w czasach chaosu? Teatr Polski zaprasza na polityczny spektakl pełen tańca

Fot.: materiały promocyjne

Łukasz Jędrzejczak

Improwizowany taniec, ruch i próba odpowiedzi na bardzo trudne pytania. Czym jest demokracja? Czy jest najlepszym rozwiązaniem? Czy ma jeszcze rację bytu? Premiera sztuki jutro o godzinie 19.

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki (Al. Adama Mickiewicza 2). Spektakl ten nie jest zwykłą propozycją w repertuarze TPB. Nie ma w nim reżysera, scenariusz rodził się w trakcie tworzenia widowiska (zapewne ulegnie zmianie w trakcie kolejnych pokazów), a jego współautorami są aktorzy.
W „Take It Or Make It” przenika się kilka wątków - socjologia, polityka i taniec.- Punktem wyjścia jest pytanie o to, jak można działać demokratycznie w grupie - tłumaczy inicjatorka projektu (celowo unika określenia „reżyser”) Ana Vujanović z Serbii. - Interesuje mnie polityczność samej formy tańca, ruchu i przestrzeni. Rozumiem ją tak, że nawet gdy prowadzimy rozmowę, siedzimy, organizujemy przestrzeń - jest polityczne.

Sceniczny eksperyment, w którym spotykają się aktorzy, nie mając spajającej wszystko wizji reżysera, można odnieść do aktualnych wydarzeń w polityce europejskiej i światowej. - Nie jest możliwe, aby w naszym działaniu przyjść w gotowym modelem demokracji. Aby tego tego dokonać, musimy najpierw odnaleźć się w zastanym chaosie - tłumaczy Maciej Pesta, grający jedną z ról w spektaklu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 17-04-2016 17:14

    Brak ocen 0 0

    - postulator : dajcie mi komorkę do tej na zdjeciu to moze sie dogadamy

    Odpowiedz