Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz jest impreza region

17 kwietnia 2016, aktualizowano: 18 kwietnia 2016

Dźwiękowy ferment i akademicki sznyt z Szwajcarii [WIDEO]

Fot.: archiwum "Mózgu"

opr. Łukasz Jędrzejczak

Na scenie „Mózgu” zaprezentują się przedstawiciele szwajcarskiej sceny jazzowej i improwizującej. Kwintet Silvana Schmida stawiają na jazz organiczny i żywy, gdzie spotyka się wiele pomysłów i emocji.

Klub „Mózg” (ul. Parkowa 3) Trąbka, komputer, saksofon, wiolonczela, tuba, perkusja - taki zestaw zobaczymy na scenie „Mózgu” w poniedziałek 18 kwietnia. Muzykami, którzy będą grać na powyższych instrumentach, są doświadczeni przedstawiciele szwajcarskiej sceny awangardowej i alternatywnej.
Liderem formacji jest Silvan Schmid - trębacz, kompozytor i lider, na co dzień stojący na czele takich zespołów jak duet Schmid von Werra, Silvan Schmid Trio oraz Silvan Schmid Quintett, który zobaczymy na mózgowej scenie dziś. Muzyk jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Zurychu oraz Akademii Muzycznej w Dreźnie.

Edukację zakończył dwa lata temu. Oprócz bycia liderem we wymienionych wcześniej formacjach, udziela się także w niezliczonej liczbie zespołów i projektów. Wśród nich warto wymienić m.in. This difficult Tree, Fluor. Jest cenionym interpretatorem oraz twórcą miuzyki do spektakli tanecznych i teatralnych.

Muzyka kwintetu Schmida opisywana jest jako jazz balansujący między harmonią a dysonsem, kompozycją a improwizacją, wspólną grą a muzycznym pojedynkiem.

Kiedy? Za ile?


Początek koncertu w poniedziałek w „Mózgu” o godz. 21.15. Wstęp w cenie 10 zł.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.