Czwartek, 17 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń CKK Jordanki Teatr 6. Piętro wojciech młynarski

red 17 kwietnia 2016, aktualizowano: 17 kwietnia 2016

Młynarski obowiązkowo!

Fot.: Nadesłana

Wybitni artyści, związani z muzyką, filmem i teatrem, wyśpiewają autobiografię mistrza polskiej piosenki.

7 marca 2015 r. w Teatrze 6. piętro w Warszawie odbyła się uroczysta premiera przedstawienia muzycznego pt. „Młynarski obowiązkowo!”. Za tydzień, 25 kwietnia to niezwykłe widowisko będzie można zobaczyć w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu.


- To projekt unikalny, gdyż po raz pierwszy w swojej długoletniej karierze Wojciech Młynarski stworzył całkowicie autorskie przedstawienie, którego jest pomysłodawcą, autorem scenariusza i opiekunem artystycznym - mówi Janusz Lipiński z Impresariatu Artystycznego „As/Toruń”, który jest organizatorem wydarzenia.

„Młynarski obowiązkowo!” to wyśpiewana autobiografia mistrza piosenki literackiej, który swoją twórczością już od pół wieku towarzyszy kilku pokoleniom Polaków.

Na scenie występuja zaproszeni przez autora do udziału w tym przedstawieniu artyści, m.in. Wiktor Zborowski, Magdalena Kumorek, Anna Sroka-Hryń, Klementyna Umer, Jacek Bończyk, Arkadiusz Brykalski, a także goście specjalni. Za każdym razem wystawiania spektaklu jest to niespodzianka, ale możemy zdradzić, że w tym gronie znaleźli się już: Stanisława Celińska, Hanna Śleszyńska, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Krzysztof Kowalewski, Piotr Machalica, Marian Opania, Krzysztof Tyniec i Anna Dereszowska. Troje z aktorów pojawi się na scenie w Toruniu. Którzy? Tego organizator imprezy nie zdradza. Dodajmy, że reżyserem spektaklu jest Jacek Bończyk.

Bilety w cenie 115 i 100 złotych można kupić w Studio Plus przy ulicy Podmurnej 97 oraz w kasie CKK Jordanki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.