Czwartek, 13 grudnia 2018

Toruń

Tagi: toruń CSW „Znaki Czasu” wystawa Biżuteria

red 19 kwietnia 2016, aktualizowano: 19 kwietnia 2016

Kreacje prosto z „Vogue’a” i bardzo kobieca biżuteria

Fot.: Jacek Smarz

Fotografie z ubraniami projektu m.in. Varvary Frol czy oryginalna biżuteria Iwony Demko przyciągają uwagę zwiedzających modową wystawę w Centrum Sztuki Współczesnej.

Sześć lat temu Monika Brodka wydała płytę „Granda” i wyruszyła w trasę koncertową po Polsce. Zachwycała publiczność nie tylko piosenkami, ale też wizerunkiem. Szybko zapracowała na miano ikony stylu w Polsce, a stało się tak m.in. dzięki strojom autorstwa Varvary Frol - Rosjanki, która od wielu lat mieszka w Warszawie. Projektantka pracuje w duecie z Davidem Zaleskym. Fotografie z jej ubraniami, a także realizacje wizualne tego duetu można oglądać od kilku dni w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”.


Uwagę na wystawie „Art next to fashion” przyciąga też zestaw sromowej biżuterii autorstwa Iwony Demko. Tworzą go kolczyki, naszyjnik i obroża. Biżuteria ta nawiązuje kształtem do kobiecej waginy i są już chętni do zakupu, jak tylko ekspozycja się skończy.

Wystawę „Art next to fashion” można oglądać w CSW do 15 maja.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.