Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia varga literatura pisarz książki

21 kwietnia 2016, aktualizowano: 21 kwietnia 2016

Jak wygląda męski świat z perspektywy Krzysztofa Vargi?

Fot.: Tomasz Czachorowski

Paulina Błaszkiewicz

Pisarz, publicysta, a także autor tekstów piosenek w najbliższy poniedziałek spotka się z czytelnikami w Toruniu. W Książnicy Kopernikańskiej opowie m.in. o swojej ostatniej książce „Masakra”.

Krzysztof Varga na rynku literackim debiutował zbiorem opowiadań „Pijany anioł na skrzyżowaniu ulic”, ale w autoryzowanych bibliografiach nieodmiennie podaje, że wszedł do literatury trzy lata później, w 1996 roku jako autor powieści „Chłopaki nie płaczą”.

Porusza wiele wątków


W ciągu ostatnich dwudziestu lat Krzysztof Varga wydał takie książki jak „Tequilla” „Karolina”, „Nagrobek z lasryko”, „Aleja Niepodległości”, „Trociny” i „Masakrę”, która będzie głównym tematem jego poniedziałkowego spotkania z czytelnikami w Książnicy Kopernikańskiej. Warto podkreślić, że za każdym razem pisarz zwraca się ku uniwersalnej problematyce - tropi przemiany obyczajów, próbuje uchwycić zmieniające się mody i maski, a przede wszystkim chce mówić o współczesnej Polsce i samopoczuciu Polaków.


W środowisku literackim Krzysztof Varga bywa nazywany największym hipochondrykiem współczesnej literatury polskie ze względu na pojawiające się w jego książkach wątki starzenia i przemijania. Na szczęście w jego literaturze nie brakuje również odwołań do kultury popularnej. Pisarz od kilku lat jest też autorem większości tekstów piosenek zespołu Dr Misio. Pisze m.in. o wspomnieniach z młodości, ładnych dziewczynach, które chcą tylko wyjść za mąż, oraz o tym, że jest za... gruby na hipstera.

Warto wiedzieć


Spotkanie z Krzysztofem Vargą, 25 kwietnia, godzina 18, Książnica Kopernikańska, wstęp wolny.