Czwartek, 13 grudnia 2018

Tagi: marlena dietrich kultura koncert hotel pod orłem

21 kwietnia 2016, aktualizowano: 22 kwietnia 2016

Kwiaty z tamtych lat wciąż takie piękne. Posłuchaj pieśni Marleny Dietrich

Fot.: archiwum MCK

opr. Łukasz Jędrzejczak

Niemiecka diva i ikona seksu w filmie „Błękitny anioł” zagrała piosenkarkę kabaretową. Ta rola to jeden z majstersztyków kinematografii. Pieśni z filmu i nie tylko zaprezentuje Beata Lewińska.

Hotel „Pod Orłem” (ul. Gdańska 14). Beata Lewińska początkowo związana była z kabaretem studenckim „Wcześniak”. Debiutowała na Zimowej Giełdzie Piosenki, zdobywając nagrodę miasta Opola za najlepszy występ artysty początkującego.


Następnie na festiwalu studenckim w Krakowie otrzymała nagrodę dziennikarzy. Występowała na koncercie laureatów w klubie studenckim Riviera” w Warszawie. Program prowadził Krzysztof Materna, a artystce akompaniował zespół „Dżamble”. Przełomowym momentem było wstąpienie w szeregi grupy Alibabki, z którymi wystąpiła na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki w Opolu (wspólnie z Tadeuszem Woźniakiem).

Obecnie śpiewaczka współpracuje z zespołem wojskowym „Patrol” pod egidą Bałtyckiej Estrady „BART”. Śpiewa od poezji śpiewanej do standardów jazzowych, nie wyłączając muzyki popularnej.

Jedną z artystek, których twóczość wspomina z uwielbieniem, jest Marlena Dietrich. Piosenki „Lili Marlene”, „Johhny”, „Lola-lola” czy „Just a Gigolo” usłyszymy podczas koncertu, który poprowadzi aktorka Teresa Wądzińska. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy.

Kiedy? Gdzie?


Początek koncertu w niedzielę o godzinie 18.