Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: apk wsg festiwal podróżnicy podróże niedźwiecki

red 21 kwietnia 2016, aktualizowano: 21 kwietnia 2016

Wielkie święto podróżników po raz szósty. Zaprasza Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG

Fot.: Tadeusz Pawlowski

Festiwal "Podróżnicy" impreza, na której spotykają się miłośnicy bliskich i dalekich podróży. Jak co roku, kapituła pod honorowym kierownictwem Elżbiety Dzikowskiej przyzna Statuetki im. Tony’ego Halika oraz dwa wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie podróży, wypraw i ekspedycji związanych z Polską, kulturą i naszym narodowym dziedzictwem. W tym roku gośćmi imprezy będą m.in. twórcy kanału na YouTube "Podróże busem przez świat", radiowiec Marek Niedźwiecki czy muzyk i tancerz Jose Torres.


Piątek-sobota, Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG.


VI Bydgoski Festiwal „Podróżnicy” to dwudniowy maraton interesujących spotkań w APK. Przed bydgoszczanami 20 prezentacji z 20 podróży do najróżniejszych zakątków świata.

Wrażenia z siedmiu kontynentów, lądów i wysp, zimnych i gorących rejonów naszego globu, wody oraz pustyni zapewnią zaproszeni goście.

A wśród zaproszonych gości:

Witold Palak przedstawi wigilię wśród łowców głów w Himachal Pradesh w Nepalu,

Maciej Klósak i Tomasz Grzywaczewski opowiedzą o Afryce Równikowej w pogoni za śladami polskich kolonistów,

Piotr Bejrowki opowie o największym charytatywnym rajdzie Afryki, w którym wziął udział wraz z przyjaciółmi, poznając kraje Maghrebu i Sahelu.

W bardzo orientalny, jak i odległy świat wysp na Filipinach wprowadzi nas Darek Metel.

Razem z Przemkiem Szaparem przejdziemy zamarzniętym jeziorem Bajkał z najdalej na północ wysuniętej osady Niżniangarsk do najdalszego punktu jeziora, leżącego na południowym zachodzie osady Kułtuk.

Popularny na YouTube Karol Lewandowski zabierze nas busem przez świat – zwiedzimy 52 kraje na 5 kontynentach.Odbędziemy podróże przez Gruzję z Michałem Szramka oraz podróż do źródeł rzeki, której nie ma ze Szczepanem Ligęzą.

O tym, jak ruszyć przed siebie bez środków opowie Tomasz Jakimiuk. Naszymi przewodnikami będą także: Aleksander Doba, Celina Kukuczka, żona Jerzego Kukuczki – jednego z najwybitniejszych himalaistów na świecie, zmarłego tragicznie podczas wejścia na Lhotse w 1989 roku, Marek Niedźwiecki, Agnieszka Siejka, jedna z najtwardszych podróżniczek, która wprowadzi nas w świat orientu, odrzucając wszelkie stereotypy, i wreszcie kubański muzyk i tancerz Jose Torres – gość specjalny tegorocznej edycji wydarzenia.