Sobota, 19 stycznia 2019

Od miłośnika brzmień perkusyjnych. Solowe granie na strychu [KONCERT]

Gośćmi biblioteki są muzycy wyróżniający się wysokim poziomem artystycznym i ukształtowanym, oryginalnym językiem muzycznym

Fot.: Łukasz Jędrzejczak

Łukasz Jędrzejczak

Występujący pod pseudonimem DEAF Rafał Kołacki to aktywny na polu muzyki oraz badań nad materią dźwięku artysta, związany z Milieu L’ Acéphale. W sobotę usłyszymy go w Bydgoszczy solo.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna (Stary Rynek 24). „Poszerzenie pola dźwięku” to nazwa cyklu koncertowego, którego pomysłodawcami są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna oraz bydgoski oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W zamyśle organizatorów, inicjatywa ma być odpowiedzią na potrzebę utworzenia w Bydgoszczy kameralnej sceny alternatywnej. 30 kwietnia w ramach cyklu wystąpi DEAF, czyli Rafał Kołacki.


Pochodzący z Torunia muzyk, znany z zespołów HATI, T’ien Lai, Innercity Ensemble, Mammoth Ulthana oraz Molok Mun, nagrał i wydał w sumie kilkanaście płyt.

Jest również współtwórcą multimedialnych projektów „Tonopolis” oraz „Orient Potockiego. Dźwiękopis”, a także autorem instalacji dźwiękowych, muzyki do filmu, słuchowisk i bajek. Twórczość solowa Rafała Kołackiego inspirowana jest field recordingiem, perkusyjną muzyką akustyczną oraz elektroniką z gatunku drone music. DEAF, bardzo aktywny na polu muzyki oraz badań nad materią dźwięku artysta, związany z kolektywem muzycznym Milieu L’Acéphale, zaprezentuje się w Bydgoszczy.

Kiedy? Gdzie?
Koncert w sobotę o godz. 19, strych WiMBP. Wstęp wolny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.