środa, 20 lutego 2019

Tagi: muszla fest 2016 informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje mck koncert decapitated

red 26 kwietnia 2016, aktualizowano: 27 kwietnia 2016

Muszla Fest stawia na gwiazdy i debiuty [KOLEJNE ZAPOWIEDZI]

Jedną z gwiazd festiwlau będzie death metalowy Decapitated

Fot.: archiwum artysty

Znamy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznym plenerowym festiwalu „Muszla Fest”. Wśród nich goście zza oceanu oraz legendy rodzimej sceny metalowej - Vader i Decapitated.

Boiska Piłkarskie LPKiW, Myślęcinek, 19-20 sierpnia.


Po perturbacjach związanych z przyznaniem dofinansowania dla festiwalu Muszla Fest, wakacyjna impreza muzyczna wychodzi na prostą.

PRZECZYTAJ: [KONTROWERSJE] „Muszla Fest” dostanie cofniętą przez ratusz dotację na organizację tej imprezy

Inicjatywa dostanie pieniądze z Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą, a organizatorzy z ekipy Rebel BDG zapowiadają kolejne atrakcje czekające na fanów rockowego brzmienia spod znaku punka, metalu i hard core’a.

W tym roku uśmiech na twarzach pojawi się z pewnością na twarzach fanów metalu. Wystąpi legenda - death metalowy Vader oraz jeden z najbardziej interesujących zespołów grających techniczną odmianę tego gatunku Decapitated. Ten ostatni gra regularne trasy z największymi gwiazdami metalu takimi jak m.in. Lamb Of God i wydaje dla prestiżowej wytwórni Nuclear Blast. Oprócz obu kapel zobaczymy m.in. kapela 1125, Włochaty, Dezerter, Alastor, reaktywowaną Kompanię Karną, rosyjski Siberian Meat Grinder, Francuzów z MYCIAA czy Kanadyjczyków z Bishops Green.

Pełny skład zespołów na stronie wydarzenia pod adresem www.muszlafest.pl.

Jak co roku, festiwal organizuje także konkurs dla młodych, nieznanych jeszcze szerzej kapel. - Od samego początku jego założeniem jest wspieranie tych wykonawców, którzy poruszając się w szeroko rozumianych niszach muzyki niezależnej, chcą prezentować swoją twórczość, a często nie mogą dotrzeć do odbiorców, chociażby przez fakt, że są niedostrzegani, czy wręcz ignorowani przez oficjalne media - podkreślają organizatorzy Muszla Fest.

W zeszłym roku zgłoszonych zostało ponad sto zespołów z całej Polski.

W tym roku zgłoszenia można wysyłać do 26 czerwca.

Spośród kapel chcących wziąć udział w konkursie, jury w składzie Tomasz Kaźmierski (Polskie Radio Pomorza i Kujaw), Marcin Szymczak (Radio Kultura/MCK w Bydgoszczy), Damian Sikorski (Radio Polska Live), Łukasz Jędrzejczak (Express Bydgoski), Maciej Myga (Gazeta Pomorska), Maciej Brzeziński (Vidian/Róże Europy), Tomasz Dorn (Rejestracja/Valery Mess), Michał Lutrzykowski (B.O.K./Kompania Karna) i Piotr Niklas (Sklep Muzyczny Canto).

Dwie najlepsze kapele powalczą o pierwsze miejsce drugiego dnia festiwalu. Jedną z nagród będzie możliwość wystąpienia na Muszla Fest 2017.

Bilety


Do 15 maja - karnet dwudniowy w cenie 35 zł.

Do końca maja - 50 zł.

W czerwcu cena wzrośnie do 55 zł, w lipcu do 60 zł, a od 1 do 18 sierpnia 2016 karnet dwudniowy kosztował będzie 65 zł. W festiwalowy weekend cena dwudniowego karnetu wynosić będzie 70 zł.

Sprzedaż biletów jednodniowych ruszy 1 lipca. Ceny wynosić będą odpowiednio: 30 zł (lipiec) oraz 40 zł (sierpień oraz w dniu koncertu).

Bilety w przedsprzedaży dostępne są wyłącznie za pośrednictwem platformy Ticketpro (w internecie lub punktach stacjonarnych na terenie całego kraju).

W czasie trwania festiwalu na jego terenie stanie mobilny punkt stacjonarny Ticketpro, w którym będzie można kupić bilety/karnety.