Niedziela, 9 grudnia 2018

Toruń

Tagi: toruń Rynek Staromiejski teatr Baj Pomorski Legendy

red 27 kwietnia 2016, aktualizowano: 27 kwietnia 2016

Legendy toruńskie na Rynku Staromiejskim

W ramach familijnej niedzieli z teatrem Baj Pomorski będzie można zobaczyć „Legendy toruńskie”. Przedstawienie miało swoją premierę latem ubiegłego roku na Rynku Staromiejskim. W tym samym miejscu zobaczymy ten spektakl 1 maja o godzinie 12. Wstęp jest bezpłatny.

Celem przedstawienia w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego jest promowanie przestrzeni miejskiej i tytułowych toruńskich legend. Przedstawienie nawiązuje do włoskiej komedii dell’arte i charakterystycznych dla niej postaci, jak Arlekin, Pulcinella czy Dottore.


Dzięki „Legendom toruńskim” widzowie mogą poznać odpowiedzi na wiele pytań dotyczących historii miasta, m.in.: jak romans Wisły i Baszty doprowadził do powstania nazwy Toruń, co doprowadziło do zburzenia zamku krzyżackiego, w jaki sposób tworzono recepturę najlepszych pierników na świecie i co ma z nimi wspólnego Katarzyna, córka piekarza.

Rynek Staromiejski, niedziela godz. 12, wstęp wolny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.