środa, 12 grudnia 2018

Tagi: apk wsg informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje

27 kwietnia 2016, aktualizowano: 27 kwietnia 2016

Szlachetne techniki w rękach młodych. Międzynarodowa wystawa w APK [WIDEO]

Uczestnicy konkursu mają od 13 do 20 lat. Startuja w dwóch kategoriach wiekowych. Na zdjęciu grafika sylwestra kluszczyńskiego

Fot.: archiwum organizatora

Łukasz Jędrzejczak

Szlachetne techniki plastyczne, które rozsławili tacy artyści jak Albrecht Dürer, Robert Jacobsen czy George Grosz wciąż interesują początkujących plastyków. Swoje dzieła pokażą na triennale.

Akademicka Przestrzeń Kulturalna WSG (ul. Królowej Jadwigi 14). Drzeworyt, linoryt, sitodruk czy kolografia to tylko niektóre z technik graficznych, którymi posługiwali się uczestnicy konkursu „Przystanek miasto, przystanek wieś” wramach III Międzynarodowego Triennale Grafiki organizowanego przez bydgoskiego „Plastyka”. W APK zobaczymy ponad 50 z 437 prac przysłanych z kilkudziesięciu placówek zajmujących się edukacją artystyczną dla dzieci i młodzieży z Polski, Węgier, Ukrainy, Słowacji, Czech i Rumunii. - Chcieliśmy pokazać prace młodzieży wykonywane w technikach tradycyjnych. Pomijaliśmy prace wykonane za pomocą komputera - mówi jeden z komisarzy konkursu i wystawy, Ewa Gordon z Zespołu Szkół Plastycznych.
Drugim wspólnym mianownikiem spajającym wystawę jest tematyka. - Chcieliśmy, aby uczestnicy opowiedzieli za pomocą sztuki, co ich trapi, frustruje, ciekawi i intryguje we współczesnym, otaczającym ich świecie - wyjaśnia drugi komisarz wystawy Jacek Nowak z bydgoskiego „Plastyka”.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek o godz. 18. Prace młodych grafików oglądać można do 14 maja.