Poniedziałek, 23 lipca 2018

Tagi: informacje wiadomości wydarzenia bydgoszcz fest of fury my pride old fashioned hardcore punk

red 29 kwietnia 2016, aktualizowano: 29 kwietnia 2016

Hardcore z Bydgoszczy na żywo. W "Estradzie" zagrają weterani i debiutanci

Fot.: archiwum organizatora

Kolejna edycja koncertu pod szyldem "Fest Of Fury" odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach. Premierę swoich płyt mieć będą dwa bydgoskie składy: Old Fasioned i Valery Mess.

To nie koniec atrakcji. Oprócz dwóch bydgoskich załóg zagrają także coverband jednej z najlepszych grup rockowych na świecie - Motörhead oraz szubiński zespół My Pride.


Old Fashioned to kolejna inkarnacja energii bydgoskiego podziemia muzycznego. Schizmaciek, Laczo, Kondas, Krzyżak i Pirania grają autorską wersję staroszkolnego hardcore-punka z korzeniami w Waszyngtonie, Nowym Jorku i Kalifornii lat 80. i początku lat 90. Tradycja spotyka tutaj stateczność i doświadczenie. Piątkowy koncert będzie okazją, by nabyć ich najnowsze wydawnictwo - krążek "Hate Control".

Drugim zespołem, który świętuje tego dnia premierę swojej płyty jest formacja Valery Mess. Ich krążek to epka zatytułowana "Ist End". Muzycy składu z niejednego pieca chleb jedli. W składzie artyści znani z takich składów jak Upside Down, Abaddon, Rejestracja czy Good4Nothing.

Bydgoszczanom towarzyszyć będą zespoły LOCÖMOTЇVE (Motörhead tribute band) oraz szubińska formacja My Pride.

Bilety na koncert w cenie 15 zł do nabycia w klubie Estrada Stage Bar (ul. Dworcowa 51). Początek gigu w piątek o godz. 19.