środa, 16 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń Zespół Szkół Muzycznych Tango koncert Taniec

red 29 kwietnia 2016, aktualizowano: 29 kwietnia 2016

Wieczór dźwięków w zmowie z tańcem

Fot.: Archiwum zespołu

Akordeon, fortepian, skrzypce, kontrabas - to instrumenty przypisane tangu w jego klasycznej postaci. Tak zabrzmi ono w sobotę w szkole muzycznej na Wrzosach.

Są znani ze swojej działalności na rozmaitych muzycznych polach. Michał Hajduczenia śpiewa też muzykę cerkiewną a wraz z Magdaleną Cysewską m.in. rosyjskie ballady. Jędrzej Rochecki był kompozytorem rezydentem w Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej, Robert Matusiak pracuje także jako pedagog.


Połączyło ich tango - to klasyczne, „korzenne”. Grają je w zespole Cortina Tango, którego pełen skład to: Magdalena Cysewska (śpiew, akordeon), Maciej Drapiński (akordeon), Robert Matusiak (fortepian), Jędrzej Rochecki (skrzypce), Mateusz Szwankowski (klarnet) i Michał Hajduczenia (kontrabas, śpiew, kierownictwo artystyczne).

Najsłynniejsze tanga i szlagiery sprzed lat sekstet przedstawi w tę sobotę w sali koncertowej toruńskiego Zespołu Szkół Muzycznych. Uzupełnieniem muzyki będzie pokaz tanga argentyńskiego w wykonaniu tancerzy. Wstęp na koncert organizowany przez Fundację Terapii Tangiem „Cotango” jest darmowy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.