Sobota, 19 stycznia 2019

Toruń

Tagi: toruń klub NRD Muzyka koncert festiwal Nada

red 2 maja 2016, aktualizowano: 2 maja 2016

Muzyczne klimaty prosto z Kaszub

Fot.: Facebook

W najbliższą niedzielę, 8 maja w klubie NRD przy ulicy Browarnej wystąpi Olo Walicki. Trójmiejski artysta da koncert w naszym mieście po raz pierwszy, w ramach trzeciej odsłony festiwalu „Nada”.

Olo Walicki to trzecia gwiazda drugiego festiwalu „Nada”. W marcu torunianie mogli usłyszeć na żywo Błażeja Króla, czyli laureata Nagrody Artystycznej im. G. Ciechowskiego, a w kwietniu - islandzki zespół Arms And Sleepers.


- Trzeci koncert i kolejny wyjątkowy gość, którego w Toruniu jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć: Olo Walicki i projekt Kaszebe II. Warto zaznaczyć, że płyta pod tym samym tytułem została uznana przez jury trójmiejskiej nagrody muzycznej „Doki” Płytą Roku 2015. Na żywo materiał z tego albumu usłyszymy już 8 maja w klubie NRD - zapowiada Krzysztof Wachowiak, twórca festiwalu.

Płyta „Kaszebe II” jest autorską wizją Kaszub Ola Walickiego. Według artysty są one piękne i straszne zarazem.

Jego płyta wprowadza słuchacza w magiczny klimat przyrody regionu, a jednocześnie w przewrotny sposób krytykuje współczesny wizerunek polskiej prowincji - zdominowanej „kulturą grilla”, niemieckimi samochodami o niskim podwoziu z wypływającą z nich muzyką disco polo.

„Kaszebe II” to też mocne gitarowe brzmienia, przebojowe melodie połączone z wyrazistymi i prowokacyjnymi tekstami napisanymi przez siedmiu bezkompromisowych autorów, m.in. Dorotę Masłowską, Tymona Tymańskiego czy Wojciecha Stamma aka Lopez Mausere - współtwórcę gdańskiego Totartu.

Bilety na koncert w ramach trzeciej odsłony festiwalu „Nada” kosztują 20 złotych w przedsprzedaży i 30 złotych w dniu koncertu. Początek - w najbliższą niedzielę, 8 maja o godzinie 20 w klubie przy ulicy Browarnej 6.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.